Uprchlíkům vstříc aneb Kdopak by se muslima bál?

10. srpna 2015 v 11:50 | Gullies alias Hanka Wilde |  Na téma týdne...

(zdroj obrázku Google)
(Na Téma týdne EMOCE A JINÉ NESMYSLY + právě vypsané Téma týdne VNITŘNÍ DÉMON)Pár obligátních slov na úvod

Když jsem před týdnem viděla na hlavní stránce nové téma, napadlo mě během krátké chvilky nejméně pět různých forem na jeho zpracování. Co čert nechtěl, jsem lenoch líná a k psaní usedám místo v pondělí opoledne až v neděli v noci, leč jedno vím jistě - žádný z nápadů, které se mi vetřely do přízně právě už v pondělí a pyšně se nosily v mé hlavě až doteď, nebude použit. Důvod je prostý - přišla myšlenka pojednávat o zcela jiném tématu, pro nás mnohem aktuálnějším a myslím, že i podstatně více zamyšleníhodným, než jsou mé zdejší typické článečky lyricko-psychologického rázu - nemusíte mít samozřejmě obavy - ono na ně opět brzy dojde. Toto téma si nevolím za účelem se prvoplánovaně zviditelnit, leč proto, že - snad s výjimkou Mistrovství světa v ledním hokeji, kdy hrajeme o zlato - se zřídkakdy vidí tolik emocí pohromadě (a o emocích by tento článek měl být především).

Následující řádky berte pouze jako prezentování subjektivního názoru jedince a je pouze na vás, zda tento názor shledáte rozumným či nikoliv. Já sama si netroufám napsat, že jde ve všech směrech o názor dobrý, a to i navzdory tomu, že jde o názor můj.

Přeji příjemné čtení a budete-li mít zájem (případně potřebu) napsat mi k tomu něco sami za sebe, tak pod článkem máte dostatečný prostor určený názorům, komentářům a diskuzím (ostatně stejně, jako pod každým jiným mým článkem), poněvadž každý názor může být zajímavý a přinosný nejen pro mne, nýbrž i pro další čtenáře a návštěvníky.
Občane, ty informovaný aneb Chvála médiím

Pravděpodobně se mezi mými čtenáři bude obtížně hledat někdo, kdo by nevěděl, že naše krásná česká zem je v posledních týdnech doslova zamořena uprchlíky. Přišli sem s jedním jediným účelem - zničit Českou republiku. Nic jiného je nezajímá. Rozhodli se, že si podmaní celou Evropu, a ta je jako stejně jako orgány v lidském těle, nejvíce ohrožena tehdy, je-li zasaženo srdce. A tak proč by si to Česko, které je odpradávna nazýváno Srdcem Evropy, nevyžralo se vší noblesou hned od začátku?

Dnes a denně se na nás z televize valí další a další laviny podobně vykonstruovaných titulků s účelem, informovat našeho občana o tom, že jeho domovina už to má prakticky spočítané. A náš občan žasne, diví se, pláče, bojí se, je pobouřen a především se v něm probouzí pravá hrdost a oddanost k zemi, kde žije. Nezáleží na tom, že nejeden takový vlastenec ještě před pár dny vykřikoval s přáteli v hospodě u piva hesla jako 'STYDÍM SE ZA SVOU ZEM A ČESKOU MENTALITU', případně 'JÉŽIŠI! TAKOVÁ OSTUDA MEZINÁRODNÍHO KALIBRU! TO JSME SE ZASE MY, ČEŠI, PĚKNĚ VE SVĚTĚ UKÁZALI!', namátkou třeba ještě 'KDYŽ JSEM V CIZINĚ, TAK SE RADŠI K TOMU, ŽE JSEM ČECH, NEHLÁSÍM. V CIZINĚ SI O NÁS OBECNĚ MYSLÍ JEN TO NEJHORŠÍ'... (ten výčet by byl mnohem delší, nicméně věřím, že většina z nás již tyto, nebo jiné - podobné - věty, slyšela, tudíž pro vás zřejmě nebude problém, dosadit si tam nějaké další, jež budou mít ve společném jmenovateli prvořadě popírání svého českého původu). Proč na tom nezáleží? Protože kdybyste se ho na to zeptali, je více než pravděpodobné, že jen něco nejistě zablekotá - nejspíš ve významu, že to tenkrát tak nemyslel a je přece blbost, brát tyhle řeči doslova (to ještě v tom lepším případě). Druhou možností, jak náš za všech okolností hrdý Čech zareaguje, je popření toho, že by někdy řekl na adresu našeho státu cokoliv nelichotivého, poněvadž ON MÁ SVOU ZEMI RÁD A VŽDY BYL OCHOTEN SE ZA NI (pokud by si to okolnosti vyžadovaly) BÍT a souběžně s vyřknutím nějakého vlasteneckého hesla (např. Češi Čechům) se bude vyprsovat a hrdě se plácat po hrudi, aby dal dost jasně najevo, že to myslí vážně, protože tady je přece doma.

Nikomu nechci brát právo na vlastenecký postoj, přesto mi přijde paradoxní a mírně zarážející fakt, kdy za předpokladu, že tento hrdý patriot nečte tisk a nesleduje zprávy, tak nemá o tom, co se děje okolo nás v kauze uprchlíků dost možná to nejmenší tušení. V praxi by to vypadalo tak, že by ho ani nenapadlo prohlásit se za vlastence a strážce své země, jelikož by nejspíše doteď s kumpány v hospodě u chmelového moku pronášel nahlas svá oblíbená motta o tom, jak je náš stát nemožný. Ovšem - těžko můžeme chtít něco více na úrovni od osob, které se nechávají pouze vykrmovat mediálními informacemi.

Nebylo by od věci si uvědomit, že média jsou si vědoma toho, jak průměrný občan reaguje na konkrétní typy zpráv a záměrně je proto servíruje širší veřejnosti přesně tak, aby bylo dosaženo kýženého efektu. Berme to z té lepší stránky a média budiž pochválena, vždyť nebýt jich, tak bychom ani netušili, kolik máme kolem sebe silných vlastenců.
Už jsou tady! Zachraň se, kdo můžeš!

Jak jsem již psala výše - samozřejmě uprchlíci nemají na práci nic lepšího než plenit a drancovat náš malý krásný stát. Všichni, všichni do jednoho jsou zlí, nepřizpůsobiví a nesnášenliví. Nezapomínejme také na další podstatná fakta - každý má u sebe permanentně zbraň, aby si vás mohl kdykoliv zotročit, a když neposlechnete, jednoduše vás zastřelí. Kdyby to bylo náhodou někomu pořád málo, tak nám přišli krást naši práci, znásilňovat ženy a cákat na nás kyselinu. Jen pro upřesnění - obdobně vypadá obecné smýšlení občanů o této skupině lidí.

Jedna z mnoha otázek visících ve vzduchu by měla nyní být ta, proč tedy tito plenitelé překračují naši státní hranici v malých skupinkách (navíc přísně kontrolovaných) a neudělají pořádný hromadný nájezd tak, jak to známe z hodin dějepisu? Dnes už přece i malé dítě ví, že v množství je síla, z čehož vyplývá, že usídlení se v cizím státě takto na kousky, poněkud pozbývá významu a ideologie o hromadném ničení hostujícího území.

Stejně tak nepřestávám věřit, že přijde den, kdy se konečně široká masa veřejnosti naučí přesnému definování pojmů. Věřte, že mezi slovy PLENITEL, TERORISTA, VYŽÍRKA či ŠPÍNA, CO SE NACPALA NA NAŠE ÚZEMÍ a slovem UPRCHLÍK, je neskutečně velký rozdíl. Netuším, s kolika uprchlíky mluvili mí přátelé a známí osobně (já s ani jedním a nemám problém to tady přiznat), možná by potom mnozí z nich pochopili, že být v kůži utečence není žádný med. Ve valné části jsou tito lidé sužováni steskem po své rodné zemi a odejít do země cizí nebyl žádný jejich manýr, nýbrž rozhodnutí pramenící ze situace ve státě, z něhož k nám přicházejí. Nemusí jít pouze o občanské války, kdy o většině z nich nemáme v centrální Evropě ani tušení, důvodem může být politický režim, hladomor a nedostatek práce (kdy nezřídka chybí obživa pro celou rodinu), případně to, že se rodina utíkajících znelíbila někomu, kdo má v dané zemi vysoké postavení.

Budeme-li k sobě upřímní, v pozici, kdy mám rodinu a kolem mé osoby i mých nejbližších vyvstává jeden z výše jmenovaných scénářů, co bych měla udělat? Vzít celou rodinu a jít pěkně hromadně skočit třeba ze skály, nebo zkusit opustit vše, co je mi v mé zemi drahé a spolu s dětmi i manželem a zkusit se společně vydat do cizí země, kde možná nikoho neznám, a přesto pořád doufám, že to může být pro mne i mou rodinu nadějí pro nový a lepší život? Tady už si bude muset každý odpovědět sám.

Ošklivý, zlý islám aneb V jeden bulvární tisk věřiti budeš

Málem bych zapomněla dodat, že všichni do Česka utíkající lidé jsou (kdo by to byl řekl?) islámští radikálové. A proč? Protože u nás v republice musíme pokaždé vychytat to nejhorší. Na jednu stranu zde dokážu pochopit strach lidí z mého okolí, z pohledu druhého mě to stejně nutí se k tomu vyjádřit.

Nejsem ani trochu zastáncem islámského náboženství, neboť mi mnohé ideály islámu připadají na úrovni hodně divokého středověku. V Česku toto náboženství mít nechci, protože sem podle mě nepatří. Nedokážu si dost dobře představit, že by na jednom kopci stál kostel a naproti kostelu na kopci druhém se tyčila mešita. Racionálním pohledem vzato, zde islám zcela zakázat nemůžeme už z důvodu, že podle zdejších zákonů mají mít lidé v Česku žijící svobodnou volbu ve výběru svého náboženského zaměření, a není-li konkrétní druh víry v přímém rozporu se zákonem (např. organizovaný zločin či jiná trestná činnost), neměl by mít nikdo právo vám vaši víru zakazovat. Je důležité mít napaměti, že je islám a islám, a to, co vidíme ve zprávách se zpravidla týká oněch radikálně zaměřených islámistů, nicméně téměř nikoho u televize nebude zajímat, jak se někdo v mešitě modlí, proto nám, coby evropské veřejnosti, je islám předkládán ve svých prakticky nejhorších, nejodpornějších, nejméně lidských a nejvíce ortodoxních formách, jaké vůbec může mít. A právě teď je možná dobré si položit otázku, jestlipak je islám opravdu tak špatný a zavrženíhodný.

Znám několik v České republice žijících muslimů a světe, div se - všichni jsou naprosto normální. K řezání hlav nepřátelům či ukamenování žen se staví nesouhlasně a jsou ochotni vám obratem vysvětlit, že takové jednání je spíše výsledkem ortodoxní posedlosti svou vírou, načež se pak z lidí stávají v podstatě zvířata a jejich chování má s původními myšlenkami obsaženými v Koránu společného pramálo. Moderně uvažující muslimové, pro které není víra v Alláha jediným důležitým bodem v životě, se za islámské radikály spíše stydí, což je způsobeno i vědomím, že takový radikál dělá špatnou reklamu před světem nejen sobě, leč i ostatním muslimům. Mimochodem - nejen náboženství je špatné tehdy, když se to s ním přehání.

A pokud by se ve vašem slovníku teď objevovaly k tématu uprchlíků argumenty začínající slovem 'ALE', tak vás nejdříve poprosím o odpověď, jaké náboženství mají na Ukrajině, poněvadž nejvyšší procento námi přijatých dezertérů by mělo být z Ukrajiny, což už se málokdo obtěžuje zjistit.

A my se ptáme - 'KDE SE STALA CHYBA?'

Vraťme se ještě jednou zpět na začátek článku. Zkusme sami sobě dát odpověď, zda nejsme ve většině případů stádně nakrmeni mediálními bublinami, přičemž postrádáme vlastní názor. 'V televizi říkali/ v novinách psali, že to je takhle, tak to je zaručeně pravda, jinak by takovou informaci nepustili do světa. No, a když je to pravda, tak z pravdy se má vycházet...' Přitom těžba znalostí dané záležitosti a utváření pohledu na konkrétní problematiku nikdy nebude plnohodnotná a pevná, pokud bude mít své pilíře postaveny na polopravdách. Díky nedokonalým informacím vznikají absolutně zbytečné konflikty, přesto by stačilo mít alespoň malý zájem na tom, zjistit si trošku víc dřív, než budeme vynášet hloupé a unáhlené soudy.

Absence faktů a vynášení kvapných závěrů mají mnohdy za následek řadu nepříjemných událostí, kdy si můžeme naprosto zbytečně narušit mezilidské vztahy i s těmi nejbližšími. A nemyslím sí, že by to měl dospělý a rozumný člověk zapotřebí.

O té naší vřelosti srdce, empatii a selhání aneb Demokracie především

Nepřestává mě udivovat, kolik zloby se v našich spoluobčanech během celé té 'útěkářské' kauzy bere. Člověku je z toho chvílemi smutno. Vím, že ne všichni k nám imigrující, jsou bezproblémoví, nicméně i s tím se mělo dopředu počítat - nikdy nic není absolutně dokonalé a stoprocentní. A jedním z vrcholně hloupých výplodů našeho českého mozku by bylo přesvědčení, že jsou problémoví, neukáznění a nepřizpůsobiví všichni. Nebetyčná hloupost. Potížistické povahy najdete všude tam, kde se reálně objevuje lidský faktor a v ideálním případě mu může nakrásně kontrastovat ten slušně vychovaný (a i těch je velké množství). Opravdu nenacházím jediný racionální důvod, proč bych měla opovrhovat někým, kdo mi nic neprovedl, chová se slušně a dodržuje pravidla i zákony.

Snad proto, že žil dříve jinde a nyní žije tady? Prosím? To je zřejmě jen takový chabý pokus o vtip, že ano? Jinak si to neumím vysvětlit, neb by se mohlo jednoho dne stát, že jak to teď začalo přesunem ze státu do státu a následným pohrdáním od místních, tak bychom to mohli za pár let dopracovat do takové úrovně, že se námi bude pohrdat už jen za to, že jsme se přestěhovali do jiné ulice ('CO SE CPEŠ DO NAŠÍ ULICE? HYBAJ PĚKNĚ ZPÁTKY DO SVÉ, KDE JSI BYDLEL DOTEĎ!'). Vážně to tak chceme? Jak vidno, slovo DEMOKRACIE zjevně získává zcela nový rozměr... No, ale nám v Česku to nevadí, protože přece PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ (a jako úplně ideální řešení se jeví taktika, kdy necháme LÁSKU s PRAVDOU, aby to šly samy dvě vyhrát za nás a my to budeme jenom tak pěkně z dálky pozorovat).

Dodatek autora

Než jsem to stihla vydat, vyšlo už nové Téma týdne se zadáním VNITŘNÍ DÉMON, tohle je v podstatě článek typu dva v jednom, jsou tu - byť okrajově nastíněna obě témata.

Vnitřním démonem totiž může být mnohdy právě naše neinformovanost a zaslepenost, kdy tyto závažné nedostatky přinášejí více škody než užitku nejen nám samotným, ale mnohdy i zcela nevinným lidem.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nebohá Nebohá | Web | 10. srpna 2015 v 12:46 | Reagovat

Asi jsem příliš útlocitná, ale z toho, co jsou leckdy schopní vyřknout lidi, které jsem považovala za přátele s jakýmsi inteligenčním a emočním kvocientem, se mi chce leckdy plakat.
Věřím, že jsme skutečně na prahu krize (nebo už přímo v jámě lvové?) a že je to problém, který se musí řešit. Ale čeho se, proboha, bojí obyvatelé Česka, kde je migrační číslo mezi těmi nejnižšími, kde počet muslimů naprosto minimální a kde je běžným zvykem po nočním tahu někde zajít na kebab? Není to trochu pokrytectví?
Můj nejoblíbenějším argument je, že nám přece berou práci a vysávají sociální systém. Nezaměstnanost v Česku klesá, pracovních míst je dost (zejména těch řemeslných), a myslím, že je poměrně složitý pracovat za slušný plat a bokem si k tomu ještě vysávat sociální systém.
Opravdovýho, živýho muslima z masa a kostí tu vidělo minimum lidí, ale stejně všichni naprosto bezpečně, že jejich poznávacím znamením je kalašnikov nebo burka.  Je úplně jedno, kolik pozitivních příkladů nebo zpráv si Čech přečte na HateFree nebo kdekoliv jinde, vůbec nesejde na tom, že zpovídaní uprchlíci se netají tím, že prchat se jim nechtělo, ale holt jim ještě zbyl pud sebezáchovy. Velká část z nich taky plánuje se jednou vrátit. Řekla bych, že si jich je hodně vědomo toho, jaká atmosféra tady teď panuje a že jim rozhodně nikdo nebude nic ulehčovat. Oboustranná frustrace pak bohužel plodí jenom další a další zlo.

Jako problém vidím hlavně ubohou komunikaci vlády s lidmi a médii. V momentě, kdy se Policie ČR usnese, že na stavění šibenic pro sluníčkáře (což jsem patrně i já podle soudobých měřítek)a uprchlíky nemají protokol, tak to asi není žádný prohřešek, mě skutečně jímá hrůza. Vážně v lidech nezbylo kouska soucitu?

Na druhou stranu rozumím i těm obavám. Nikdo lidem nic pořádně nevysvětlí a pak to působí tak, že se vlastně chystáme otevřít hranice pro kohokoliv, kdo projeví zájem. To by mi taky nahánělo hrůzu. Tím spíš, když se tady  toho o (i)migrační politice ví velmi málo, a zároveň jsou všichni kovaní odborníci.
Jsem upřímně zvědavá, jak to dopadne. Jak to tady bude vypadat za deset let. Myslím, že islámská a nemakačenkovská oáza uprostřed Evropy nebudeme.

2 Deina Deina | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 12:48 | Reagovat

Tak nějak letem světem jsem si článek přečetla a při tom mne napadla jedna taková věc. Když česká média a lidé z nich "zfanatizovaní" prezentují řezání hlav jako "výsledek víry v Allaha", jak nás asi mohou brát oni, pokud si na internetu najdou nedávnou aférku "vymítání ďábla" z Vranova apod.?

3 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 7. září 2015 v 14:14 | Reagovat

Víc takových článků. už mě ta davová hysterie, která mění některé moje známé v hyeny a nácky taky štve. Jeden případ za všechny - nedávné video, kde uprchlíci v Maďarsku u vlaku odhazují vodu a potraviny. Šíři se neskutečnou rychlostí a nikdo nezná pozadí. Zlí uprchlíci mrhají jídlem. "Zlí uprchlíci" ale drželi protestní hladovku, protože je Maďaři chtěli místo do slíbeného Rakouska, nacpat do lágrů. Taky bych byla naštvaná, kdyby mi slíbili, že se dostanu z místa, kde nechci být a nakonec mě měli zavřít na tom místě do lágrů. Chtějí normálně žít a místo toho by měli být vězněni? Kde to žijeme? Mimochodem, pár článků na uprchlické téma mám na blogu také, takže když mě navštívíš a necháš pár písmenek, budu ráda.

4 StephenFet StephenFet | E-mail | 4. srpna 2017 v 12:29 | Reagovat

Once you have all your products, you are prepared to put together your very own <a href=http://wigsforwomeno.com/>Wigs</a>
head of hair. You will need to condition and wash your own hair before installing the lace wig. And also hardwearing . locks healthy and head from  <a href=http://wigswomenfor.com/>Wigs</a>
itchiness, an effective rinse and serious conditioner are recommended. Make sure the hair is totally dried up and hydrated. A trim is also encouraged if you have damaged hair or split ends. One of several main reasons to <a href=http://wigsfor-women.com/>Wigs For Women</a>
use a lace wig is advertise healthy hair although getting adaptability.

Soon after washing the hair and undertaking any of the proposed locks treatment options, you have 2 alternatives. Some females choose to put on a skin <a href=http://wigsforblackwomen.org/>Wigs For Black Women</a>
well developed wig limit within the lace wig for added security and some just clean their locks then and back utilize. If you choose to put on the wig cover make sure that it fits the skin tone. You can braid your own hair underneath the cover or simply place it.

A good idea to make a far more reasonable seeking scalp is to apply Ace bandage. Ace bandage is a very <a href=http://wigswomenfor.com/>Wigs For Black Women</a>
affordable athletic bandage for muscle injuries that could be obtained at the nearby pharmacy. It clings to on its own so no glue or tape is used to your head of hair or head. The feel in the bandage offers a bumpy appearance which copies the head appearance underneath the lace front wig. It merely <a href=http://africanamericanwigssale.com/>African American Wigs</a>
must be packaged across the head possibly along with a normal wig cap or instantly to your hair. Make sure to cleanse your hair line with rubbing alcohol and allow it free of moisture fully.

5 Carolynclony Carolynclony | E-mail | 6. srpna 2017 v 0:43 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

6 Avito777Boofe Avito777Boofe | E-mail | 15. srpna 2017 v 20:33 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Приветствую вас, дорогие друзья![/b]

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим... [b]А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...[/b]

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

[b]канал Телеграмм  @t.me/avito50 [/b]
________

авито ру
авито барнаул доска бесплатных объявлений
баланс борд авито
авито москва пакет вещей
авито краснодар

7 Avia777cres Avia777cres | E-mail | 16. srpna 2017 v 14:43 | Reagovat

[b]Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.[/b] по МИРУ - 50%| [b]Телеграмм @AviaRussia[/b] только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилет симферополь москва дешево
москва ош авиабилеты дешево s7 официальный
авиабилеты дешево компания s7
купить авиабилеты дешево официальный сайт s7
купить авиабилеты дешево аэрофлот

8 Mariamore Mariamore | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 3:51 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых востребованных методов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться стимуляции особо чувствительных зон. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это хорошо укрепит вашу связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы скоро сможете отыскать то, что придется по вкусу вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие интим-товары вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

9 BethanyCej BethanyCej | E-mail | Web | 7. října 2017 v 3:53 | Reagovat

http://smartpound.com/user.php?login=tfaltin57&view=history

10 Dol77larmum Dol77larmum | E-mail | 14. října 2017 v 14:58 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

11 AlysonWfh AlysonWfh | E-mail | Web | 29. října 2017 v 11:10 | Reagovat

http://www.chaos-sphere.com/arcadenew/profile/marianopark

12 BethanyCfl BethanyCfl | 15. listopadu 2017 v 14:59 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have loads of work to do next week summer. Plus the university exams are nearing, it will be a stretch. I am already panicking maybe I should <a href=http://pharmacentrecom.thezenweb.com/pharma-centre-com-10682991>site</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama