Reportáž z předvánočního koncertu

17. prosince 2012 v 18:11 | HankaWilde |  Publicistika aneb, co mě zase zvedlo ze židle (BEZ CENZURY!!!)

(Wildes s nejskalnějším fanouškem kapely Grimmord... na fotce nejspíš zdravím svého zubaře)


Přátelé, nevím, jak vám, ale mně rozhodně lezou krkem všechny ty vánoční i pseudovánoční ''hity'', co do mě média hustí už od poloviny října. Tudíž uvítám jakoukoliv možnost, kdy se můžu před Vánoci zašít někam, kde nemusím koledy poslouchat, protože koledy se mají podle mě poslouchat až na Štědrý den. Jednu z takových možností nabídnul v první prosincový pátek brněnský klub M13, kde se konala akce s názvem METALOVÉ VÁNOCE. Na programu byly tři věhlasné kapely a šlo rozhodně o výborný hudební zážitek.

Protože my (Wildes a (P)osel dobrých zpráv), jsme tušili, že nás nikdo koledami týrat nebude, neváhali jsme a vyrazili jsme směle na koncert.

(Výborní Grimmord)

Jako první se na pódiu představila vynikající Alia Tempora v čele s okouzlující zpěvačkou Markétou Morávkovou. Podotýkám, že hlas slečny Markéty je krásný, čistý a celá jejich kapela stojí rozhodně za víc než jeden poslech či koncert! Kapela odehrála kromě svých písní i cover Enjoy the Silence od Depeche Mode (a věřte, že v metalovém kabátě to zní lépe než v originále). Pro ty, kteří Alia Tempora ještě neznají, bych si dovolila malé srovnání s Nightwish - ač to není zcela přesné. (Dole přikládám odkaz na Bandzone jednotlivých kapel, tudíž si můžete udělat úsudek sami.)

(Wildes a dáma s nádherným hlasem - Markéta ''Zanahorita'' Morávková)

Na své si přišli fanoušci heavy metalu a české metalové scény s nástupem druhé kapely, jíž byli Grimmord. Zcela otevřeně přiznávám, že česky zpívaný metal příliš nevyhledávám, což ovšem neznamená, že bych Grimmord shlédavala horšími než další dvě skupiny. Grimmord vnesly do klubu správný metalový říz, o čemž svědčil i počet příznivců, pod pódiem. Nicméně Grimmord nejsou na české scéně žádní nováčci a mají už docela slušný dav fanoušků. Já je sice slyšela v M13 poprvé, leč troufám si tvrdit, že určitě ne naposledy.

(Grimmord v akci)

Říká se, že to nejlepší nakonec. Jako poslední se odprezentovala ''válečná nevěsta'' - brněnští War Bride, chlapci mladé vizáže a úderných akordů. Alternative-metalová pětice opět ukázala, že se toho nebojí a rozhodně se nefláká.
(War Bride)

Pravda, jde o mnou velice opěvovanou smečku, tentokráte však podotýkám, že nelze říct, která z kapel byla nejlepší, každá byla jiná a každá svým způsobem dobrá v něčem jiném. War Bride si naplno užili atmosféru svých posluchačů a odehráli jak starší, tak novější kousky.

(No a nebyla by to Wildes, aby se nevyfotila s nějakým mužským - na fotce je tentokrát s Ondrou - bývalým bassmanem Grimmord)

Závěrem bych snad jen ráda napsala, že bych uvítala více podobných akcí, protože jsem konečně (a určitě nejen já) mohla upustit od předvánočního stresu, šílenství a užila si páteční večer po svém. Ti, co se nedostavili, udělali fatální chybu.

Užijte si Vánoce v poklidu, míru i lásce a ahoj na některém z dalších koncertů
Wildes.


Alia Tempora:

Grimmord:

War Bride:

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 17. prosince 2012 v 22:39 | Reagovat

Já se jenom divím, že nejsy profesionální reportér. Tvoje reportáže mají vždycky něco do sebe. Nikoho nepomlouváš, uvedeš vždycky každou skupinu, představíš průběh akce, přidáš foky a odkazy a ještě je vždycky vidět, že sis akci opravdu užila :). Moc hezky se to čte :).

(Abych pravdu řekla já koledy vyhledávám celoročně, ale pst :-D).

2 Wildes Wildes | E-mail | Web | 18. prosince 2012 v 17:38 | Reagovat

[1]: Profesionální? To zas ne, takovej frajer nejsu, jinak děkuji za pochvalu nové reportáže, na kapely neplivu, protože jsem ještě nebyla na koncertě kapely, která by stála za to, abych ji poplivala :-D

3 Išina Išina | E-mail | 5. ledna 2013 v 17:30 | Reagovat

No kapela Grimmord tam hrála po druhé !, ale to je jen detail , jinak to byla super pařba  plná dobrého metalu! Těším se na další takové akce! :-)

4 Wildes/Nezmar Wildes/Nezmar | E-mail | Web | 7. ledna 2013 v 16:33 | Reagovat

[3]: Taky se těším, až tan bude něco podobného, rozhodně to stálo za to.
Jinak já mám v textu, že jsem je sama za sebe slyšela úplně poprvé, ale možná to vyznělo jinak, než jak jsem napsala :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama