Prosinec 2012

27. 12. 2012 KONCERT NA MELODCE (OČEKÁVEJTE DALŠÍ REPORTÁŽ)

24. prosince 2012 v 5:45 | HankaWilde |  Publicistika aneb, co mě zase zvedlo ze židle (BEZ CENZURY!!!)
Přátelé, když jsme pro Vás psali aktuální Mikroredakční mikrobulvár, tak jsme objevili jednu fantastickou kapelu!
Je to brněnská mladá a svěží smečka, která si říká WE ON THE MOON a nás naprosto uchvátila.
Přikládáme i odkaz na klip, abyste měli představu, co přibližně hrají.


Nejlepší zprávou dnešního Štědrého dne je fakt, že už 27. 12. se objeví We On The Moon v Brně na Melodce. Spolu s nimi vystoupí ještě Rattle Bucket a Criminal Colection, vstupné je symbolických 50,- a my doufáme, že Vás tam potkáme co nejvíc.


Odkaz na akci:


Kapely si můžete předem poslechnout na Bandzone:

We On The Moon

Rattle Bucket

Criminal Collection

Těšíme se na Vás a přejeme příjemný poslech!
Nejasná zpráva o konci světa

24. prosince 2012 v 0:08 | (P)osel dobrých zpráv |  Mikroredakční mikrobulvár

21. 12. 2012

Hezké apokalyptické ráno, naši milí!
Možná se divíte, proč takový zvláštní pozdrav, když si říkám (P)osel dobrých zpráv. Důvody jsou prosté - snažím se být originální a druhým důvodem je to, že naše mikroredakce neleží někde mimo vesmír ani časoprostor a i nám se donesla nejasná zpráva o konci světa (mimo jiné jsme tento výraz ukradli - jde o název jednoho českého filmu - bezva, teď jsme se přiznali a doufáme, že půjdeme za to pěkně před soud).
V mikroredakci máme tolik práce, že i kdyby konec světa měl nastat, tak nás asi mine, protože už při pohledu na nás by byl tak zděšen, že by si připadné ukončení našeho setrvávání na tomto světě pravděpodobně rozmyslel. Nejen, že na konec světa nevěříme (Hanka za stolem křičí, že tohle bude minimálně třetí zaručený konec světa, který přežije), ale jsme současně přesvědčeni o faktu, že konec světa můžete prožít spíše ve svém nitru - leč jde o konec světa pouze z dočasného hlediska...
Co vy, věřili jste těm mediálním blábolům nebo jste byli stejně klidní jako my?

22. 12. 2012

Oba redaktoři poslušně hlásí, že očekávanou apokalypsu přežili bez jakékoliv větší úhony a jsou za to rádi. (Záznam z dopoledne, odpoledne nám úsměv ze tváře ráčilo vyzmizíkovat).
Odpledne se nám doneslo pár, ne zrovna milých a potěšujících zpráv, jsme zdrceni, ale špatné oznámení, je také oznámení. Jdeme spláchnout hořkost dnešního dne a doufat, že přijdeme na lepší myšlenky, a že se naše dočasná melancholie nijak negativně neodrazí v jakékoliv tvorbě mikroredakčního psaní...

23. 12. 2012

Redakční mozek - Hanka - se dušuje, že už nikdy nebude pít a odmítá vědět, co minulou noc provedla, ztratila a řekla.


24. 12. 2012

Koukám na hodiny a nešálí-li mne zrak, je přesně minuta po půlnoci. Tak tedy krásné, pokojné, veselé a prostě co nejlépe prožité Vánoce přátelé (a sakra - slavte - přežili jste konec světa)!!!


Jménem celé VM přeje všem hezké svátky
(P)osel dobrých zpráv


Silverchair

19. prosince 2012 v 19:36 | HankaWilde |  Na čem si v mikroredakci ujíždíme
Vážení a drazí!
Členové mikroredakce Vám přinášejí zcela novou rubriku, po demokratickém odhlasování (Hančina tvrdá diktatura) jsme ji nazvali NA ČEM SI V MIKROREDAKCI UJÍŽDÍME. Jde o ryze hudební rubriku, kde budeme představovat více či méně známé hudební skupiny, jejichž poslechem se inspirujeme při psaní našich vskutku výživných článků.
Jako první jsme se rozhodli seznámit naše čtenáře s kapelou Silverchair.


(Silverchair v době, kdy vydali desku Neon Ballroom)

Kořeny tohoto australského trojlístku sahají do roku 1992, kdy Daniel Johns (tehdy dvanáctiletý) oslovil svého spolužáka - později bubeníka Silverchair - Bena Gilliese. Daniel se chopil kytary, Ben se usadil za bicí a začali zkoušet. Na střední škole doplnil trojici kytarista Chris Joannou a uskupení bylo kompletní (tehdy zkoušeli pod názvem Innoncent Criminals).

První desku - již pod názvem Silverchair, vydali v roce 1995, jednalo se o album Frogstomp, o kterém dodnes pořádně neví ani mnozí fanoušci těchto výtečných kluků z Austrálie. O něco větší ohlas vyvolalo album vydané v roce 1997 - Freak Show, kde se mimo jiné objevila balada Cemetry.

(Silverchair - Cemetry)

Zásadní zlom v kariéře přišel v roce 1999 s vydáním recorderu Neon Ballroom (objevily se na něm kusy jako Ana's Song, Anthem for the Year 2000 nebo Miss You Love). Daniel se zde vypořádával se svými depresemi, poruchou příjmu potravy či otázkou veganství.

(Obal desky Neon Ballroom)

Po úspěchu Neon Ballroom vydala kapela DVD + CD Best of Volume 1, kde se objevily největší a nejznámější skladby grungerů od protinožců. V roce 2002 přišlo na pulty album Diorama a v roce 2007 deska Young Modern, nicméně ani jedna se nesetkala s příliš kladným ohlasem a oba recordéry zůstaly ve stínu právě již zmíněného Neon Ballroom.


(Nejznámější song Silverchair - Anthem for the Year 2000)

V květnu 2011 oznámila kapela svým fanouškům definitivní rozpad.

Silverchair byli často díky svému stylu i počtu členů srovnáváni s Nirvanou, přesněji byli označováni za nástupce Nirvany, nicméně u nás se kapela nikdy neprosadila v takové míře, jak by si možná zasloužila. Co vy, znáte je a máte je rádi?Reportáž z předvánočního koncertu

17. prosince 2012 v 18:11 | HankaWilde |  Publicistika aneb, co mě zase zvedlo ze židle (BEZ CENZURY!!!)

(Wildes s nejskalnějším fanouškem kapely Grimmord... na fotce nejspíš zdravím svého zubaře)


Přátelé, nevím, jak vám, ale mně rozhodně lezou krkem všechny ty vánoční i pseudovánoční ''hity'', co do mě média hustí už od poloviny října. Tudíž uvítám jakoukoliv možnost, kdy se můžu před Vánoci zašít někam, kde nemusím koledy poslouchat, protože koledy se mají podle mě poslouchat až na Štědrý den. Jednu z takových možností nabídnul v první prosincový pátek brněnský klub M13, kde se konala akce s názvem METALOVÉ VÁNOCE. Na programu byly tři věhlasné kapely a šlo rozhodně o výborný hudební zážitek.

Protože my (Wildes a (P)osel dobrých zpráv), jsme tušili, že nás nikdo koledami týrat nebude, neváhali jsme a vyrazili jsme směle na koncert.

(Výborní Grimmord)

Jako první se na pódiu představila vynikající Alia Tempora v čele s okouzlující zpěvačkou Markétou Morávkovou. Podotýkám, že hlas slečny Markéty je krásný, čistý a celá jejich kapela stojí rozhodně za víc než jeden poslech či koncert! Kapela odehrála kromě svých písní i cover Enjoy the Silence od Depeche Mode (a věřte, že v metalovém kabátě to zní lépe než v originále). Pro ty, kteří Alia Tempora ještě neznají, bych si dovolila malé srovnání s Nightwish - ač to není zcela přesné. (Dole přikládám odkaz na Bandzone jednotlivých kapel, tudíž si můžete udělat úsudek sami.)

(Wildes a dáma s nádherným hlasem - Markéta ''Zanahorita'' Morávková)

Na své si přišli fanoušci heavy metalu a české metalové scény s nástupem druhé kapely, jíž byli Grimmord. Zcela otevřeně přiznávám, že česky zpívaný metal příliš nevyhledávám, což ovšem neznamená, že bych Grimmord shlédavala horšími než další dvě skupiny. Grimmord vnesly do klubu správný metalový říz, o čemž svědčil i počet příznivců, pod pódiem. Nicméně Grimmord nejsou na české scéně žádní nováčci a mají už docela slušný dav fanoušků. Já je sice slyšela v M13 poprvé, leč troufám si tvrdit, že určitě ne naposledy.

(Grimmord v akci)

Říká se, že to nejlepší nakonec. Jako poslední se odprezentovala ''válečná nevěsta'' - brněnští War Bride, chlapci mladé vizáže a úderných akordů. Alternative-metalová pětice opět ukázala, že se toho nebojí a rozhodně se nefláká.
(War Bride)

Pravda, jde o mnou velice opěvovanou smečku, tentokráte však podotýkám, že nelze říct, která z kapel byla nejlepší, každá byla jiná a každá svým způsobem dobrá v něčem jiném. War Bride si naplno užili atmosféru svých posluchačů a odehráli jak starší, tak novější kousky.

(No a nebyla by to Wildes, aby se nevyfotila s nějakým mužským - na fotce je tentokrát s Ondrou - bývalým bassmanem Grimmord)

Závěrem bych snad jen ráda napsala, že bych uvítala více podobných akcí, protože jsem konečně (a určitě nejen já) mohla upustit od předvánočního stresu, šílenství a užila si páteční večer po svém. Ti, co se nedostavili, udělali fatální chybu.

Užijte si Vánoce v poklidu, míru i lásce a ahoj na některém z dalších koncertů
Wildes.


Alia Tempora:

Grimmord:

War Bride:


Zlomit srdce a s pocitama si vytřít prdel

7. prosince 2012 v 3:35 | (P)osel dobrých zpráv |  Mikroredakční mikrobulvár


7. 12. 2012

Krásné brzké ráno, přátelé!
Ano, my v mikroredakci víme, že normální lidi v tuto dobu spí, nicméně za celou dobu naší existence jsme dali snad dost jasně najevo, že úplně normální nejsme a jedeme si na vlně svého osobního šílenství. A rozhodně se tím nemíníme tajit, to by bylo pokrytecký a pokrytectví je FUJ vlastnost.
Mikroredakce strádá, Hanka zůstala sama, neboť sehnat ideálního spoluautora je zřejmě věcí nemožnou. Tímto dáváme samozřejmě možnost potenciálním zájemcům, aby zalepili po Leviathanovi v mikroredakci prázdné místo a usadili tak své pozadí do virtuální židle.
Máme za sebou dosti krušný měsíc, kdy jsme se mimojiné dozvěděli, že naše tvorba absolutně za nic nestojí a měli bychom to urychleně zabalit. Lidem s obdobným názorem můžeme vzkázat následující - PSÁT NEPŘESTANEME!!! Přestaneme až tehdy, když nastane konec světa.
Když už jsem zmínil konec světa (my na něj nevěříme, ale budiž), měl bych nejspíš dodat, že článek, který máte nyní před sebou, vznikal pod tvrdým nátlakem redakčního mozku - prý musíme něco vydat dřív, než ona apokalypsa nastane. Hanka je vůbec v posledních dnech zvláštní - označila se za ''avztahuála*'' a emočně mrtvou bytost (stejně kecá, protože její nadávání bývá prudce emočního rázu). Pořád ještě nesekla se školou, zbraně do různých obilnin může prý směle hodit kdykoliv po zkouškovým. Možnost, že ji zkouškové období mine, je pouze v případě onoho konce světa, což my nechceme, protože máme rádi Vánoce (kdo ne?).

Přátelé, je to k nevíře, ale i mně se klíží, o půl čtvrté ráno, víčka, tudíž jdu skočit šipku do postele. Hanka slíbila, že mě vezme večer na koncert do klubu M13 a při troše štěstí ukořistíme materiály na předvánoční reportáž (tak se těšte).

Z pozůstatků mikroredakce Vám přeje dobrou noc její imaginární člen a maskot
(P)osel dobrých zpráv

PS: Doufám, že Vás večer potkáme na koncertě co nejvíc.

*avztahuál je obdobou asexuála, akorát avztahuál tvrdě neodmítá sex, nýbrž vztah a jakýkoliv citový závazek