Nenávist II

9. srpna 2012 v 0:08 | HankaWilde |  Depresivní

Pomalu a zlehka, kroky takřka šouravými, blíží se půlnoc. Přes slzy skoro nic nevidím (také vás slzy tak strašně pálí v očích?), jsem celá ztuhlá, je to až bolestivé...
Srdce jsem obleptala olovem a preventivně jsem ho nacpala do několika ocelových obručí. Bránilo se, tlouklo v mých rukou jako zběsilé. ,,Sakra! Nech toho! Přestaň!!! Dělám to pro tvoje dobro, aby ti nikdo nemohl ublížit, aby tě už nikdy nikdo nezlomil. Slyšíš?!'' Bylo to vyčerpávající, ale nakonec jsem ho do olova ponořila úplně, dokonce to olízlo aortu. Utřela jsem z čela pot a navlíkla mu ty obruče. ,,Tak, srdíčko moje, ty obručky jsou něco jako tvoje zásnubní prstýnky, taková prevence, že už pro nikoho nemáme volné místo.'' Chvilku jsem se kochala nad svým dílem a potom jsem si srdce vrazila zpátky do levý části hrudi.

Vylezla jsem na střechu a sledovala noční oblohu. Byla krásná vlahá letní noc, hvězdy jako by se předháněly ve svítivosti. Do prdele s hvězdama! Jé, zrovna jedna padá! Možná bych si měla něco přát, ale co? Snad to, že už se nechci probudit do dalšího hnusnýho rána. Do rána, který opět nabízí arest vlastní psychiky, myšlenek a bolesti. Všechno hezky při jednom, jak v hromadný cele.

Na kostele odbíjela půlnoc, mnou obávaný nový den právě startuje svou dráhu. Skvělé! Děkuju pěkně, kdo se koho prosí o nové dny? Nechci žádné dny, žádné z těch, kdy ležíte na posteli a nedokážete ani vstát, protože vaše duše si zas a znovu podřízla žílu optimistickýho myšlení a ve vás zbyl jen ten prohnilej negativní odpad. K čemu je den, kdy i samotná myšlenka snahy o úsměv bolí jako rána tupým předmětem do temena?

Mám strach, že si mě po několika měsících zase zkouší ochočit bývalá kamarádka Deprese. Nedokážu se jí sama bránit, je to příliš nevyrovnaný souboj, stejně by zvítězila. Nasadila by mně zas na krk ostnatej obojek, připnula kožený vodítko a tahala mě bahnem mýho svědomí tak dlouho, dokud bych nepadla vnitřním vyčerpáním.

Proč? Prosím ne! JÁ NECHCI!!!!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama